Чимало сказано й написано про нашого видатного письменника, художника, Великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка в переддень 200-ї річниці його народження. Усі ми знаємо, що до такої грандіозної дати кипить бурхлива підготовка, проводяться численні заходи.Ця подія стане однією з головних у цьому році, і я думаю запам’ятається всім українцям, а також, навіть і декотрим іноземцям, які захоплюються творчістю цього талановитого митця.
Український народ - це народ честі й слави, любові та щирості,одним словом - це «шевченків» народ! Тарас Григорович Шевченко став для українців прикладом для наслідування. Він став « людиною, яка була доброю для рідного народу та злою для нещирих ворогів». І справді, Шевченко дуже любив свій народ, він возвеличував його у своїх творах, можливо, саме за це, українці йому віддячили. На сьогодні відомо безліч закладів, підприємств, організацій, які з гордістю носять велике звання Тараса Григоровича Шевченка. Серед найвідоміших таких закладів є:
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
- Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України.
- Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
- Луганський національний університет імені Тараса Григоровича Шевченка.
- Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут імені Тараса Шевченка.
- Міжнародний форум навчальних закладів імені Тараса Шевченка.
- КНУ імені Тараса Шевченка.
- Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка.
- Київський національний університет культури і мистецтв імені Тараса Шевченка.
- Державне підприємство "Харківський приладобудівний завод імені Тараса Григоровича Шевченка".
Київський національний університет імені Тараса Шевченка – це класичний університет дослідницького типу, що засновано у 1834 році.Цей університет і до сьогодні з гордістю носить звання Тараса Григоровича Шевченка.Основним завданнями якого є навчально-виховна, науково-дослідницька та інноваційна діяльність.В умовах розбудови незалежної Української держави перед університетом постали нові відповідальні завдання.Високий статус класичного університету дослідного зразка підтверджується численними науковими здобутками вчених.
Інститут Тараса Шевченка, з 1933 року установа передається у відання Академії наук і реорганізується під назвою Науково-дослідний інститут Тараса Шевченка. Через три роки харківський склад Інституту було об’єднано з його київським філіалом, долучено до них Літературну комісію Всеукраїнської асоціації марксистсько-ленінських науково-дослідних інститутів, і на цій основі постав у 1936 р. Інститут української літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР. З 1952 р. має назву Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка АН УРСР, з 1994 р. — Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. З 1991 року установу очолює академік НАН України Микола Григорович Жулинський.До головних досягнень Інституту слід віднести підготовку та видання повних зібрань творів класиків української літератури (Т. Г. Шевченка — у 12 т., І. Я. Франка — у 50 т., а також Г. Сковороди, Лесі Українки, М. Рильського, П. Тичини, О. Гончара та багатьох інших). Підготовлено кілька видань історії української літератури. Сьогодні найґрунтовнішою з них залишається «Історія української літератури» у 8 т., видана у 60-х роках. Установа робить свій внесок і в освітню галузь України. За програмами, підручниками, посібниками, хрестоматіями, що були підготовлені співробітниками Інституту, навчаються школярі та студенти країни.
Військо́вий інститу́т Ки́ївського націона́льного університе́ту і́мені Тараса́ Шевче́нка (ВІКНУ) — міжвідомчий багатопрофільний навчальний підрозділ вищого навчального закладу.Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка готує фахівців з повною вищою освітою для Збройних Сил України та інших військових формувань.Курсанти проходять підготовку у відповідних інститутах і на факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Інститут має в своєму складі 16 кафедр та 4-ри факультети.Підготовкою майбутніх фахівців займаються науково-педагогічні працівники Військового інституту, серед них: 20 докторів наук, професорів та 82 кандидатів наук, доцентів.
В Україні не тільки названі різні заклади та організації іменем Тараса Григоровича Шевченка, також в кожному місті є безліч шкіл, які з честю носять звання легендарного поета, наприклад: Черкаська, Київська, Львівська, Тернопільська, Рівненська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Одеська тощо.
На пам’ять про великого митця – Тараса Шевченка,встановили дуже багато пам’ятників, які дають змогу кожному українцеві не забувати про нього.
В моєму рідному містечку-Золочеві,також встановлено пам’ятник цьому поету. Кожного року всі учні, вчителі та інші люди збираються біля цього пам’ятника,щоб віддати шану Тарасу Шевченку.
Я думаю,що Тарас Григорович Шевченко назавжди залишиться у наших серцях,адже задля цього він пройшов довгий і зовсім нелегкий путь.Тож, бережімо нашу націю та вшановуймо Шевченка!
Підготувала учениця 10-Б класу-президент школи - Городиловська Олена